Exkurze do Státní vědecké knihovny v Hradci Králové

Autor: Administrator, zveřejněno: 1.6.2010


Nová budova SVK v Hradci králové  ve tvaru písmene X s kruhovými okny budí pozornost zvenku i zevnitř jako nový architektonický skvost našeho krajského města. Knihovna nabízí prohlídky knihovny s výkladem, a právě toto všechno jsme jeli prozkoumat s třídou 7.A.

Poutavý výklad na každém podlaží knihovny jsme zakončili v pátém, nejvyšším podlaží, kde si děti mohly prohlédnout velké množství časopisů, které knihovna nabízí i neregistrovaným čtenářům. Každý žák nalezl ty své časopisy z oboru, který ho zajímá, a mnoho dalších, o kterých jsme neměli ani tušení. Exkurze byla užitečná, protože žáci se dověděli o nových metodách v knihovnictví, a doufám, že zůstanou nadšenými čtenáři, tak jak to při exkurzi naznačovali.

Cestou pěšky od vlakového nádraží  a nazpět jsme si prohlédli dominantu  Hradce Králové Chrám sv. Ducha na Velkém náměstí a Bílou věž, prošli jsme  Ulrichovým a Masarykovým náměstím, ochutnali mnoho lákavých dobrot nabízených na každém rohu, a tak jsme  příjemně strávili celé dopoledne.