Jarní koncert Ostrováčku a jeko milých hostů

Autor: Administrator, zveřejněno: 2.6.2010

I když současné počasí nepřipomíná příjemně teplé jaro a sluníčko se na obloze objevuje jen velmi zřídka, přesto byl jako každoročně uspořádán 1. června 2010 v zasedací síni ZŠ Na Ostrově jarní koncert pěveckých sborů.

Svátek dětí tak zpěváčci oslavili  spolu se svými nejbližšími – rodiči, sourozenci, prarodiči a příznivci dětského sborového zpěvu.  A tak do posledního místečka  naplněná  historická zasedací síň školy přivítala sboreček Sluníčko z mateřské školy. Ti nejmenší svým vystoupením potěšili své posluchače, kteří je odměnili vřelým potleskem.  Se svým  hudebním  pásmem se představily děti ze ZŠ Zvole – Rychnovek.

Po krátké přestávce nastoupil s veselou písničkou přípravný sbor Ostrováček, který zazářil nejen svým sluníčkově žlutým oblečením. A tak písničky o jaru, zvířátkách a muzikantech spojené s pohybovým doprovodem velmi příjemně naladily přítomné obecenstvo.  Celý koncert uzavřelo hlavního sboru Ostrováček.  Zazněly umělé i lidové vícehlasé písně známých autorů, jako M. Raichla, M. Střeláka, F. Kumpery a  J.  Nohavici.  Zazněl i Verdiho Sbor židů z opery Nabucco  a Hallelujah z filmu Shrek.

Společná píseň Náchodský zámeček ukončila příjemně prožitý podvečer ve společnosti milovníků sborového zpěvu.

Jarní koncert Ostrováčku a jeko milých hostů