Orion Florbal Cup 2009

Autor: Administrator, zveřejněno: 10.11.2009

V úterý 10.11.2009 proběhlo v Novém Městě nad Metují okrskové kolo 6. - 7. tříd prvního ročníku Orion Florbal Cupu pod patronací Nestlé Česko s.r.o. a AŠSK ČR.

Zúčastnilo se jej 6 škol, ze kterých pouze dvě postupovaly do okresního kola soutěže. Týmy byly na úvod rozděleny do skupin. Skupina A – Gymnázium Jaroměř, ZŠ Plhov, ZŠ Komenského Nové Město, Skupina B – ZŠ Na Ostrově, ZŠ Boženy Němcové, ZŠ Krčín. Naše družstvo ve skupině nejprve remizovalo 5:5 se ZŠ Krčín a poté jsme zvítězili 6:4 nad ZŠ Boženy Němcové! Díky 1. místu ve skupině tak následoval přímý postup do semifinále Play Off. Zde se naši žáci střetli s výběrem ZŠ Komenského. Zpočátku byla 3 branková převaha soupeře vystřídána neuvěřitelným obratem v druhé půli a následoval infarktový závěr, ve kterém jsme zvítězili 6:5! Následovalo finále celého turnaje, ve kterém jsme podlehli výběru ZŠ Plhov.

Cílem byl však postup do okresního finále a ten jsme splnili!!!