Odkud jsi?

Autor: Administrator, zveřejněno: 30.11.2009

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste byli žákem čtvrté třídy? Také se Vám mapa světa zdála tak neuvěřitelně veliká? Žáci čtvrtého ročníku už po mapě Evropy pátrají trochu sebevědoměji.

V rámci osnov anglického jazyka jsme se totiž celý měsíc věnovali tématu Where are you from?. Žáci si prakticky uvědomili mnoho z toho, což už v teoretické rovině znali. Na mapě vyhledávali evropské státy, učili se jejich názvy anglicky, přiřazovali k názvu zemí správná přídavná jména, která znamenají i název národnosti lidí, kteří v ní žijí. A aby bylo téma úplné, rozpoznávali i vlajky jednotilivých zemí. Celé téma doplňovaly i obrázky, na kterých byly zachyceny postavičky dětí obléknutých do tradičních oděvů dané země. V závěru měsíce jsme všechny naše vědomosti „posbírali“ a utvořili nástěné tabule. Ty nám budou téma připomínat v učebně angličtiny.

Odkud jsi?