Vítězství v ústředním kole soutěže Basic Lingua

Autor: Administrator, zveřejněno: 8.3.2010

V sobotu dne 27. února 2010 se v Hradci Králové konalo ústřední kolo soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua. V kategorii žáků do čtrnácti let se naší žákyni Pavle Procházkové podařilo získat první místo!

Poté, co v lednu 2010 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže, nás v Hradci Králové v kole ústředním reprezentovali dva žáci. V kategorii do čtrnácti let to byla již zmiňovaná Pavla Procházková ze šesté třídy. V kategorii patnáctiletých nás zastupoval Jakub Lenfeld z devátého ročníku. V písemném kole byl Jakubův výkon velmi vyrovnaný. Body ale ztratil v ústní části soutěže. Nakonec skončil na pátém místě.

Pavla i Jakub získali drobné dárky od nakladatelství Macmillan a britské organizace City and Guilds. Pavla navíc jako vítězka soutěže obdržela věcné i finanční dary v celkové hodnotě cca 6 000Kč.

Tohoto ročníku soutěže se zúčastnilo 246 žáků ze základních škol královéhradeckého kraje. V ústředním kole se utkali žáci ze šesti základních škol našeho regionu.

Pavle i Jakubovi děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Vítězství v ústředním kole soutěže Basic Lingua