Exkurze do Zahradnictví Černý

Autor: Administrator, zveřejněno: 5.5.2010


Dne 29. dubna 2010 jsme se v rámci Pracovních činností s žáky sedmého ročníku podívali do jaroměřské zahradnické firmy Černý, která v loňském roce oslavila již 150 let své existence.

Předmět Pracovní činnosti je v sedmém ročníku rozdělen na „trimestry“, v rámci nichž se žáci věnují různým aktivitám. A právě tři měsíce, které jsou věnovány pěstitelství, jsou jako stvořené pro návštěvu zahradnictví.

Firma Černý nám již několik let umožňuje návštěvu svého podniku a vždy nám poskytne průvodce ze všech nejzasvěcenějších, a to pana majitele. Ten s námi prošel některé ze skleníků, ve kterých se věnují svým specialitám. Zahradnictví se orientuje na šlechtění petúnií, begónií a bramboříků. Nechybí samozřejmě pěstování mnoha dalších druhů, které si zájemci mohou koupit v přilehlém obchodě.

Žáci dostali příležitost uvědomit si, co práce v zahradnictví obnáší a kolik úsilí je za každým „kvetoucím“ truhlíkem, které při letních procházkách můžeme obdivovat v oknech i zahradách mnoha domů v našem městě.

Exkurze do Zahradnictví Černý