Exkurze do Vrchlabí

Autor: Administrator, zveřejněno: 18.3.2010

Úterý 16.3.2010 nebylo pro vybrané žáky osmých tříd ZŠ Na Ostrově obyčejné. Zúčastnili se totiž exkurze do Vrchlabí, kde navštívili v rámci volby povolání automobilku Škoda.

Nejprve zhlédli instruktážní film, kde se mohli seznámit s výrobním programem nejen tohoto závodu, ale i mateřské firmy z Mladé Boleslavi. Zasvěcený výklad jim k tomu podal sám asistent ředitele pan Václav Horák. Žáci se dozvěděli, že ve Vrchlabí uvidí pouze finální fázi výroby – montáž na lince. Lisování, svařování a lakování karoserií probíhá v Mladé Boleslavi. Perfektně zorganizovaná logistika umožňuje součinnost mezi závody bez větších skladovacích nároků. Denně přijíždí až 150 kamionů s karoseriemi  - momentálně typu Octavie.  Vyzbrojeni teorií mohli žáci v závěru exkurze přejít i k linkám, které v té době měly právě přestávku. Z bezpečnostních důvodů není povoleno osobám mladším 18 let montážní linkou procházet za provozu. I tak zanechala exkurze do automobilky na žáky velký dojem.

Odpoledne žáci strávili velmi zajímavou prohlídkou zdejšího Krkonošského muzea, které nabízí ukázky fauny i flory Krkonoš.

Exkurze do Vrchlabí