8.B si užila výlet do Prahy

Autor: Global Administrator


Ve středu 8. dubna 2009 absolvovala 8.B celodenní výlet do Prahy, při kterém si prošla Královskou cestu a poté dostala  rozchod na Václavském náměstí.

Třída se sešla v Jaroměři na vlakovém nádraží, kde proběhla kontrola, zda někdo neonemocněl nebo si něco nezapomněl. Sluníčko pálilo hned od rána a všichni byli v dobré náladě- těšili se na Prahu a její krásy. Cesta vlakem utíkala poměrně rychle, naštěstí se nemuselo přestupovat, protože vlak jel přímo do Prahy.

Do víru velkoměsta vstoupila třída něco před desátou a trvalo jí zhruba dvě a půl hodiny, než prošla Královskou cestu. Na ní mohla vidět Prašnou bránu, Karlův most, Malou stranu, Nerudovu ulici, Pražský hrad, Svatovítský chrám, Staré zámecké schody, Staroměstské náměstí i Václavské náměstí. Všude se valila hromada turistů nejrůznějších národností. Během cesty prožili skoro všichni nevídané a neslýchané zážitky, o kterých je zbytečné psát. Asi největší zážitky si však odnesli z rozchodu, při kterém se každý z nich rozprchl do míst, která ho nejvíce lákala. Holky oběhly krámky s nejnovější módou, kluci se zase občerstvovali ve fastfoodech světových jmen.

Musím pochválit celou třídu, že respektovala pravidla, na kterých jsme se domluvili a nestalo se tak, že by se někdo ztratil. Myslím si, že se výlet vydařil a velmi ráda ho se svou třídou v devátém ročníku zopakuji.

8.B si užila výlet do Prahy
8.B si užila výlet do Prahy