Autor: Administrator, zveřejněno: 3.4.2009

Pořídili jsme si do školy ve Zvoli živé zvíře. Ale co taková želva potřebuje?

Vyčlenili jsme si jeden den pro projektové vyučování. Cíl byl jasný. Zjistit, jak nejlépe pečovat o vodní želvu, která bude mít ve třídě domov. Na začátku dne jsme se rozdělili do skupin po třech. Určili jsme si časový plán a ujasnili si, jak by mohl vypadat výsledek dnešního projektu. Prvním úkolem bylo zjistit, jaký druh zvířete máme ve třídě. Pozorováním fotografií v encyklopedii jsme snadno určili, že jde o želvu nádhernou. Stanovili jsme si důležité informace, které musíme pro její chov vědět. Děti začaly vyhledávat na internetu zmínky o podmínkách chovu, o potravě a krmení, o akvateráriu a zvláštnostech, jako je např.: zimní spánek. Někdo vyhledával informace, další je zaznamenával, jiný nadepisoval plakát.

Se zájmem všichni plnili další úkol. Želva se procházela po třídě a děti se snažily ji nakreslit. Přitom jsme zjistili, že želva vůbec není pomalá…  Zkusili jsme jí nabídnout různé jídlo a potvrdilo se, že je masožravá. Nejvíce si pochutnala na syrovém kuřecím mase. Poslední půl hodinu jsme věnovali prezentaci. Každá skupina ukázala a přečetla svůj plakát. Potom zhodnotili, co pro ně bylo snadné, co obtížné a jak se jim spolupracovalo. Plakáty jsme vystavili po škole a troufáme si říct, že víme, jak se o želvu starat.