Výuka pěstitelství a chovatelství na naší škole

Autor: Administrator, zveřejněno: 23.11.2009


Když jsem letos poprvé začala vyučovat tento předmět v sedmých třídách, snažila jsem se postavit výuku tak, abychom pořád neseděli ve škole.

Jedná se o předmět, kterým si projdou jednotlivé skupiny v průběhu tří měsíců. Samozřejmě, že výuka závisí i na ročním období. V úvodních hodinách se náš zájem ubíral hlavně na pěstitelství. S první skupinou jsem se byli podívat na školní zahradě, povídali jsme si o pěstování nejrůznějšího ovoce a zeleniny, o údržbě zahrady. V dalších hodinách jsme pečovali o pokojové rostliny na naší škole (otírali jsme prach a otrhávali suché listy). Poté jsme se věnovali aranžování květin, ke kterému žáci dostali odborný výklad a praktickou ukázku od vyučené aranžérky Radky Syrovátkové.

V druhé půli jsme se zaměřili na oblast chovatelství. Navštívili jsme zverimex poblíž autobusového nádraží, kde žáky ochotně provázeli dvě zaměstnankyně. Podařilo se nám zajít i do záchranné stanice živočichů. Na závěr celého bloku vyučování musí žáci vypracovat referát o libovolném zvířeti, s nímž ochotně pomáhala paní knihovnice Kašparová.

Moc se těším, až dostanu zpracované referáty, a žáky tak po zásluze odměním hezkou známkou do žákovské knížky. V prosinci začnu s další skupinou sedmáků a celé kolečko s nimi projdu znovu.