Čteme anglicky již třetím rokem

Autor: Administrator, zveřejněno: 2.11.2009


Ve školním roce 2009/2010 navazujeme na tradici čtení anglických knížek žáky devátého ročníku.

Tak jako tomu bylo v předchozích letech, i v novém školním roce si žáci „jazykové skupiny“ z devátých tříd na začátku září vybrali první anglickou knížku jako součást své domácí práce. Cílem je, aby si před vstupem na střední školu odpovědně vyzkoušeli a osvojili dovednost práce s cizojazyčným textem. Navíc si samozřejmě rozšíří slovní zásobu. Během psaní referátu, který je výstupem za každou přečtenou knihou, se učí formulovat vyprávění v anglickém jazyce.

Ve školním roce jim takto rukama projde celkem devět knížek. Na přečtení každé z nich a napsání referátu mají jeden měsíc. Potom si vybírají knížku další. Nabídka je skutečně pestrá a uspokojí fanoušky sci-fi, detektivek, romantických příběhů a dokonce i historických románů. Začátkem června potom odevzdají poslední svou práci. V průběhu školního roku tyto referáty zakládají opravené do svých Portfolií anglického jazyka.

Zdá se Vám celý úkol náročný? Ale kdepak! O tom, že se žáci skutečně nemají čeho bát, svědčí i reakce jejich zkušenějších spolužáků. Těm byla v závěru minulého školního roku položena anonymně otázka týkající se kladů a záporů četby v anglickém jazyce. Pokud Vás toto téma zajímá, můžete se na názory našich bývalých žáků podívat v navazujícím článku.