Rodokmen druháků

Autor: Administrator, zveřejněno: 19.11.2009

Druháci si sestavili svůj malý rodokmen.

Ve druhé třídě děti v hodinách prvouky poznávaly, jak žili lidé dříve a dnes. Děti zjišťovaly například i to, s čím si hráli jejich dědečkové a babičky, čím se chtěli stát a jestli se jim jejich přání vyplnilo. Dále se děti seznámily s jednotlivými fázemi života člověka od dětství až po stáří. Společně jsem si prohlídli fotografie, které děti do hodiny prvouky přinesly z domu. Sledovali jsme, jak vypadali a co nosili jejich rodiče nebo prarodiče v době dětství, mládí a dnes.

Nakonec jsme se zaměřili na rodokmen. Inspirací nám byl i rodokmen V. Klause, který jsme si prohlédli na internetu na interaktivní tabuli. Děti si vytvořily svůj malý rodokmen nejen do tabulky připravené v pracovním sešitě prvouky, ale zkusily si ho nakreslit i při výtvarné výchově.