Draní peří

Autor: Global Administrator

Děti z 2.C „drali peří".

Při hodině pracovních činností si děti vyzkoušely, jak se dříve dralo peří. Protože v dnešní době sehnat opravdové peří vhodné na draní je těžké, posloužili nám noviny. Nejdříve jsme si povídali, co to vlastně draní peří je, proč a jak se peří dralo.Tak jako za starých časů i my jsme se sesedli okolo velkého stolu, každý dostal list novin – svůj příděl peří. A mohli jsme začít. Každý trhal noviny na velmi malé kousky, jinak by peří v peřině píchalo. Aby nám práce rychleji ubíhala zazpívali jsme si pár písniček a pověděli nějaké příběhy.

Děti si tak vyzkoušely svoji trpělivost a poznaly, kolik času museli dříve lidé věnovat draní peří, aby měli pořádnou peřinu.

Když měl každý svou kupičku peří hotovou, vyzkoušeli jsme si, jak nám to naše peří pěkně lítá a jak by to vypadalo, kdy se při draní nesedělo hezky v klidu u stolu.

Na závěr se všichni dali do důkladného úklidu.

Draní peří