Dějepisná exkurze sedmých tříd

Autor: Administrator, zveřejněno: 19.3.2009


Ve středu 18. března se žáci sedmých tříd vydali do Prahy dozvědět se něco víc o Karlově mostě.

Výletu se zúčastnilo třicet tři dětí namíchaných ze všech sedmiček  naší školy. Byly jsme zvědavy (já a paní učitelka Skořepová), jak se exkurze podaří při takovém počtu a v tak velkém městě. Obavy však byly naprosto zbytečné, protože se naše děti chovaly bezvadně a hlavně se o všechno zajímaly. Navštívili jsme Muzeum Karlova mostu, v kterém nás provázel sympatický muž. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o mostě, jeho stavbě i o samotném Karlu IV. Prohlídku zakončila téměř hodinová plavba po Vltavě v uzavřeném parníčku. Tu řídil druhý sympatický průvodce, který nám ukázal mnoho staveb stojících při břehu Vltavy a na všechny dotazy bez problémů odpovídal. Dokonce jsme před plavbou dostali i něco k pití.

Poté se k nám přidal můj známý, který dělá průvodce, a tak dětem ukazoval nejznámější památky (prošli jsme  Celetnou ulici, Staromák i Václavák). Vrcholem byl rozchod, při němž se děti mohly najíst nebo si něco pěkného koupit. I když byla poměrně zima a foukal vítr, sluníčko svítilo. Panovala skvělá nálada, chvílemi jsme se i nasmáli (zdravím Verču a Káju ze 7.A).

Ještě jednou děkuji dětem za vzorné chování a dochvilnost, protože ztratit se někde  v Praze není žádná legrace. Byl to jeden z nejlepších výletů, kterého jsem se zúčastnila.