Výlet k rybníku Brodský se sedmičkou

Autor: Administrator, zveřejněno: 29.6.2010


Velké plány na stanování u rybníka Brodský nám překazilo deštivé jaro. Týden před odjezdem když neustále pršelo, jsme odvolali stanování a objednali jsme ubytování v chatkách. Byla to asi chyba....neboť žáci ze 7.A jsou zdatní táborníci a počasí  na naše dva dny výletu přeskočilo  z tropických dešťů na tropická vedra, takže nakonec bychom to stanování hravě zvládli.

Bylo  tedy jedině dobře, že jsme zvolili destinaci u rybníka. Teploty nad 30 stupňů předurčily hlavní náplň dvou výletních dní – koupání v rybníku Brodský. A tak po prvních minutách pobytu  zněly hlasy jako: „Budeme tady celý víkend, budeme tady celý týden, pojedeme sen ještě jedou v červnu, pojedeme sem určitě za rok a pojedeme sem určitě i v devítce.“  Koupání, plavání, potápění, jízda na pramicích, na šlapadle, na nafukovacím plavidle, houpání, sjíždění na laně a noční bojová hra, kterou si děvčata sama připravila, protáhlo naše těla po celoročním sezení v lavicích. Rybník Brodský našim dětem učaroval, a tak dlouhé sezení u táboráku a dlouhé usínání jakoby prodloužilo náš dvoudenní pobyt.

Díky patří paní Nejmanové, která obětavě pomohla s dozorem na výletě a přispěla znalostí okolí a plánováním výletů do okolí.