Hra o Mistra v indickém násobení ve 3.A

Autor: Administrator, zveřejněno: 19.11.2009

Na konci 15. století se v Evropě začal používat indický postup násobení. Ve třídě jsme tento způsob vyzkoušeli a s úspěchem jsme ho začali používat. Děti motivuje a pomáhá jim pochopit hlavní myšlenku tradičního násobení.

Žáci souhlasili s návrhem uspořádat soutěž o Mistra v indickém postupu násobení. Nyní násobíme dvojciferná čísla, příklady zapisujeme do předem připravených rámečků .Nejvíce žáky baví, když musí doplňovat některé vymazané číslice.Právě tady se začínáme pořádně násobilku učit a také ji porozumět.

Celou hru zaznamenávám, za jednotlivá kola získávají děti body.Žácí, kteří chyběli a Ti, kterým se hra zatím tolik nedaří, mají šanci dohnat ztrátu bodů počítáním u tabule pod dohledem učitele. Hra je dlouhodobá, vyhlášení proběhne vždy na konci měsíce.Tak kdo vyhraje?

Hra o Mistra v indickém násobení ve 3.A