Beseda se spisovateli

Autor: Global Administrator


Naši žáci áci se zúčastnili zajímavé besedy se spisovateli současné literatury.

Ve středu 8. dubna 2009 proběhla na naší škole beseda žáků devátých tříd se spisovateli PhDr. Olgou Nytrovou a Ing. Václavem Strachotou, kteří navštívili školu u příležitosti 80. výročí narození Miroslava Ivanova, rodáka z Josefova a významného spisovatele literatury faktu. Na toto setkání se děti předem pečlivě připravovaly.Zhlédly výstavu v jaroměřském muzeu, vypůjčily si autorovy knihy, nachystaly si řadu otázek týkajících se života a díla tohoto spisovatele.

Jelikož manželský pár O. Nytrová a V. Strachota napsal společně mnoho knížek, hovořilo se také o nich. A tak zazněly zajímavé příběhy a ukázky ze současné literatury.Žáky zaujaly mnohé publikace- např. Opravdové příběhy zvířat, Králové, královny, princové a princezny českého filmu, Můj pes, má kočka, Děti slavných. Přitažlivá forma podání zaujala nejen žáky, ale i jejich učitele. Paní Olga Nytrová vyprávěla svoje zážitky z práce v televizi a v divadle, vždyť napsala mnoho pohádek pro děti a otextovala řadu písní. Její vyprávění doplňoval pan Václav Strachota, kterého také zajímá divadlo, film a literatura. Informace o tom, že skládá a aranžuje scénickou hudbu a písničky pro Jitku Molavcovou, děti obzvlášť zaujala.

Setkání bylo velmi příjemné, přednášející chválili děti za zájem o četbu a literaturu, což dokazují následující slova z dopisu paní spisovatelky. „Bylo to hezké setkání, děti poslouchaly se zájmem, bylo vidět, že se chtějí něco dozvědět. Mladí lidé jsou oslovitelní příběhy, jež se odehrály, které jsou zpracované v knížkách a ukazují hodnotu vztahů mezi lidmi mezi sebou navzájem a mezi člověkem a zvířetem. Blonďáček a blondýnka v první lavici dlouze listovali publikacemi– dívenka píše texty – chlapec se zajímal o psaní memoárů…“

Mnohokrát děkujeme paní Nytrové a panu Strachotovi za milé setkání. Náš dík také patří MěÚ Jaroměř za zorganizování této zajímavé akce.

Beseda se spisovateli
Beseda se spisovateli
Beseda se spisovateli