Lyžařský výcvik

Autor: Administrator, zveřejněno: 8.3.2010


Od 20. do 27. února letošního roku naše škola opět uspořádala týdenní lyžařský a snowboardový výcvik. Tento výcvik je určen především žákům 7. tříd. Vzhledem k tomu, že zbylo několik volných míst, měli možnost s námi jet i děti z vyšších ročníků. Nakonec odjelo na chatu Start do Jedlové (nedaleko Deštné v Orl.h.) celkem 34 dětí.

Přesto, že toto malé středisko je situováno jen o málo výše než Jaroměř, bohatá sněhová nabídka z předešlých dnů nám zajistila plné pokrytí sněhem. Počasí v průběhu týdne bylo poměrně proměnlivé, chvílemi dokonce i mrholilo, nicméně užili jsme si i klasickou jarní lyžovačku jen tak nalehko v mikinách na sluncem zalité sjezdovce. Všichni zvládli základní (i zdokonalovací) výcvik na lyžích i na snowboardu bez větších obtíží. Dokonce i úplní začátečníci, kteří se první dny netajili obavami z lyží a jízdy na vleku, dychtivě využili možnost nerámcového večerního lyžování za umělého osvětlení.

Věřím, že stejně jako každý rok budou absolventi výcviku v dobrém vzpomínat nejen na chvíle strávené na svahu a že i ti, kteří nemají v průběhu roku možnost se dostat na hory se nám příští rok zase přihlásí. Tradiční tečkou a završením letošní lyžařské sezóny bude jednodenní výjezd do Pece pod Sněžkou, na kterém  jsme si zatím pokaždé užili to pravé jarní lyžování.

Všem příznivcům zimních sportů přeji ještě alespoň několik dnů strávených na jednom nebo dvou prkýnkách.

Lyžařský výcvik
Lyžařský výcvik
Lyžařský výcvik
Lyžařský výcvik