Polsko 2010

Autor: Administrator, zveřejněno: 22.6.2010


Ve dnech 11. a 12.června 2010 se 20 žáků z pátých a šestých tříd zúčastnilo výměnného programu s polským  partnerským městem Ziebice. Naší hostitelskou školou byla základní škola č.2, která leží uprostřed parku. Stejně jako ta naše.

Celé dva dny se nám věnovali s plným nasazením.Připravili pro nás bohatý program, prohlídkou školy a města počínaje, přes piknik, noční hru a výlet do zlatých dolů konče. Žáci také mohli nahlédnout do výuky různých předmětů dle jejich zájmu, naučili se také několik slovíček polsky a našli nové kamarády. Už se moc těšíme, až přivítáme polské děti na návštěvě u nás.

Jednoho dne jsem jel do Polska. Poprvé jsem přejel hranice. Ani nás nekontrolovali a jeli jsme si dál." (Matěj Freisleben)

Byli jsme na jedné vyučovací hodině přírodovědy. To bylo dobré, protože to bylo v počítačové učebně." (Eliška Jelínková)

Po proslovu pana starosty jsme šli na prohlídku města. Šli jsme se podívat  na vysoký kopec, kde byla velká orlice a také krásný výhled na město." (Jan Lehký)

Odpoledne jsme se zúčastnili festivalu písně. Zpívali jsme Náchodský zámeček a anglicky O žralokovi." (Matěj Šanda)

V deset večer začal noční běh městem. Na různých stanovištích jsme plnili úkoly. Nejdříve jsme stříleli z luku na terč." (Lucie Špačková)

Pan průvodce nám ukázal vozíky, ve kterých vozili zlato a mohli jsme si vyzkoušet, jak těžká byla jedna cihla zlata. Moc lehká teda nebyla." (Erika Holečková)

"Naskládali jsme věci do autobusu a vydali se na cestu domů. Cesta byla dlouhá, a tak nás pár usnulo. Ještě předtím, než někdo usnul, rozdali jsme si dárky od polských dětí." (Denisa Němečková) 

Galerie obrázků

Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010
Polsko 2010