Exkurze ve SŠŘ Jaroměř

Autor: Administrator, zveřejněno: 22.10.2009

Dne 21.10. 2009 navštívili žáci 9.B v rámci volby povolání Střední řemeslnou školu v Jaroměři.

Dozvěděli se, že škola připravuje v tříletém učebním oboru budoucí truhláře, tesaře, pod- kováře, umělecké kováře, opraváře zemědělských strojů a keramiky. Pan Dvořák žáky provedl dílnami, kde učni právě zpracovávali nad výhní kovové pruty, kovali podkovy, pilovali, řezali a řešili zadané úkoly podle výkresů. Učně třetího ročníku jsme překvapili při opravě součástek cvičného traktoru.

Na školních chodbách se žáci obdivovali ročníkovým pracím. Jednalo se o výrobky z kovů – krásné tepané mříže, kovové květinové vzory a závěsné ozdobné štíty, vhodné jako poutače před obchody a restaurace. Motivující pro naše žáky bylo zjištění, že učni této školy si mohou zdarma udělat řidičský průkaz na osobní i nákladní auto a svářečské zkoušky.

Exkurze ve SŠŘ Jaroměř