Výsledky školního kola soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua

Autor: Administrator, zveřejněno: 22.2.2010


Žáci naší školy se již po páté mohli přihlásit do školního kola soutěže v anglickém jazyce a změřit tak síly se svými spolužáky. Ti nejúspěšnější si potom vítězstvím ve své kategorii zajistili postup do ústředního kola soutěže. To se bude konat poslední únorovou sobotu v Hradci Králové.

Do školního kola, které proběhlo koncem měsíce ledna, se přihlásilo celkem 17 žáků. Soutěžili ve dvou kategoriích. Ti mladší, do 14-ti let, v kategorii A2, pro žáky patnáctileté byla určena kategorie B1. Náročnost zadání je tvořena tak, aby korespondovala s Evropským rámcem pro výuku jazyků. Předpokládaná úroveň žáků základní školy je A2.

V mladší skupině opět kralovala Pavla Procházková, která si ziskem 44 bodů z možných 45 zajistila účast v ústředním kole soutěže. Na druhém místě skončila Kateřina Prášilová se ziskem 39 bodů. Třetí místo patřilo Davidu Knejpovi a Martinu Láškovi. Ti získali shodně 33 bodů.

Ve skupině patnáctiletých se jako první umístil Pavel Voltr, který získal 31 z možných 54 bodů. Druhý byl Jakub Lenfeld s celkovým počtem 28 bodů. Nejúspěšnější trojici uzavírá Pepa Košek  s dvaceti body. Vzhledem k době konání ústředního kola se Pavel Voltr bohužel nemůže zúčastnit. Naši školu bude tedy v této kategorii reprezentovat Jakub Lenfeld.

Dalšími zúčastněnými byli tito žáci (uvedeni v abecedním pořadí): Lucie Fapšo, Veronika Gildeinová, Šárka Horáková, Lucie Hustáková, Veronika Juklová,  František Křížkovský, Lukáš Kvaček, Ondřej Netušil, Klára Podzimková a Markéta Záhumenská.

Všem zúčastněným děkuji za jejich zájem o anglický jazyk. Věřím, že celá soutěž je pro všechny z nich novou zkušeností. Vítězům pak samozřejmě přejeme hodně štěstí v ústředním kole.